BRANDO´S EYES

POST HARDCORE / PRAHA

Oči Marlona Branda figurují v písni Eyeless od Slipknot. Konkrétně ve větě: “You can’t see California without Marlon Brando’s eyes.” I po 16 letech od vzniku songu, dokázala tahle pasáž inspirovat rodící se pražskou kapelu natolik, aby podle ní svou skupinu pojmenovali.

Brando’s Eyes se začali formovat v roce 2015. Bubeník Martin Cvrk a kytarista Filip Staněk se rozhodli zabrousit do tvrdších žánrů, protože už jim nestačilo členství v rockové formaci CTM.

Po internetu rozhodili pár inzerátů a během chvilky našli podobně laděného kytaristu Honzu Sira a o půl roku později basáka Honzu Kaňku. V této sestavě už začali tvořit vlastní písně, přestože doufali, že je doplní ještě zpěvák z výrazným vokálem. Po dvou letech odmítání neúspěšných zájemců na konkurzech se usnesli, že bude nejlepší, když osud vezmou do vlastních rukou. Screaming si vzal na starost Honza Siro a melodické vokály si osvojil Honza Kaňka.

V druhé polovině roku 2017 se kluci poprvé rozhodli vzít materiál ze zkušebny do studia a nahráli tři singly Wraiths, Take Me Away a zatím poslední Edge Of The World. Ten je doprovozený videoklipem. Video představuje členy kapely, kteří se postupně vynořují ze stínů atmosférických industriálních prostor Staré čistírny v Bubenči a jejích spletitých chodeb.

Žánr Brando’s Eyes by se dal vystihnout jako post hardcore, ale tak jednoduché to není. Sami členové nacházejí ve své tvorbě prvky metalu, HC i punku. Nepřeslechnutelné jsou vlivy kapel jako Architects, Deftones, Beartooth, Of Mice And Men, ale i mnoha dalších.